Ekonomicznie

Ekonomicznie

Hirsch / Kuźniar • by Voice House

Kupić tanio, sprzedać drogo - to proste pragnienie milionów inwestorów pcha świat do przodu. A jednak wielu na nim polega. Dlaczego? Bo oprócz liczb, pieniędzy i procedur gospodarka to emocje, nadzieje, czas, polityka... Wiele z pozoru nieprzewidywalnych i zmiennych czynników. Podcast Ekonomicznie to miejsce, w którym Rafał Hirsch i Jarosław Kuźniar zderzają je i łączą w opowieść o ludziach.  Pokazują również, jak je zrozumieć, by pewnie poruszać się w świecie ekonomii.

Kategorie: Biznes

Słuchaj najnowszego odcinka:

W wakacje wiele osób decyduje się na podróż samochodem. To zwiększa popyt na paliwa. Dlatego w najnowszym odcinku videocastu Ekonomicznie Rafał Hirsch i Jarosław Kuźniar rozmawiają o tym, jakie czynniki kształtują ceny paliw. Jednym z nich jest globalna równowaga pomiędzy popytem a podażą ropy naftowej. OPEC+, kartel kontrolujący dużą część globalnej produkcji ropy, podjął decyzję o zwiększeniu wydobycia ropy, co wpłynęło na obniżenie cen surowca.

Ceny paliw w wakacje kształtowane są jednak przez więcej czynników: od polityki monetarnej przez kursy walutowe, od lokalnych kosztów przetwarzania ropy po konkurencję na rynku detalicznym. Ile w takim razie zapłacimy w wakacje na stacjach benzynowych? Obejrzyj videocast Ekonomicznie.

Poprzedni odcinek

 • 227 - Czy paliwo podrożeje w wakacje? 
  Tue, 11 Jun 2024
 • 226 - Jak wyliczyć płacę minimalną?  
  Tue, 04 Jun 2024
 • 225 - Czy rachunki za prąd mogą być niższe? 
  Tue, 28 May 2024
 • 224 - Dlaczego mieszkania nie tanieją? 
  Tue, 21 May 2024
 • 223 - Firmy zwalniają. Czy wzrośnie bezrobocie? 
  Tue, 14 May 2024
Pokaż więcej odcinków

Więcej polskich podcastów z gatunku: biznes

Więcej międzynarodowych podcastów z gatunku biznes

Wybierz gatunek podcastu