TOK FM Select

TOK FM Select

TOK FM

W tym podcaście znajdziesz codziennie jeden starannie wybrany materiał audio, który pozwoli Ci poznać ofertę Radia TOK FM: to o wiele więcej niż newsy i polityka. Całą ofertę Radia TOK FM - ponad 60 stale aktualizowanych podcastów - znajdziesz tylko na stronie TOKFM.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM. Radio TOK FM to kilkanaście godzin najwyższej jakości programu każdego dnia.

Radio: Tok FM

Kategorie: Wiadomości i Polityka

Słuchaj najnowszego odcinka:

Europa ma potężny problem z dostępnością oleju napędowego. Nie udało znaleźć się rozsądnych, alternatywnych dla kierunku rosyjskiego dostaw, ani produkować więcej paliwa u siebie - bo to nie takie proste. A ponieważ diesel napędza światowe gospodarki, więc trzeba go więcej i więcej. Popyt rośnie, podaż nie - podstawowe prawa ekonomii mówią, że wtedy w górę idzie cena. Ale u nas podstawowe prawa ekonomii przegrywają z kampanią wyborczą! Podczas gdy na Zachodzie ceny oleju napędowego wzrosły o 40 procent, u nas lecą na łeb, na szyję. Ten ewenement sponsoruje państwowy koncern naftowy - tak zapamiętale tnie ceny paliw, że aż na tym traci, a przy okazji funduje tanie paliwa choćby przyjeżdżającym do nas z kanistrami i baniakami Niemcom. Ale ten cud nie potrwa długo - już po wyborach kierowcy będą przecierać oczy ze zdumienia, płakać i płacić. Partnerem odcinka jest OANDA TMS Brokers.

Poprzedni odcinek

 • 2236 - Europie brakuje diesla, paliwa mocno drożeją, a u nas... jest taniej. Cud? Anomalia? Ewenement? Czy przedwyborcze ręczne sterowanie? 
  Thu, 21 Sep 2023 - 0h
 • 2235 - Zatrzymanie posłanki Gajewskiej. Jak powinien zachowywać się poseł? 
  Wed, 20 Sep 2023 - 0h
 • 2234 - Uznani autorzy i uczestnicy kursów pisania mają ten sam problem — najtrudniej jest zacząć. A potem „Złapiesz falę i lecisz” 
  Wed, 20 Sep 2023 - 0h
 • 2233 - Najważniejsza autostrada morska świata korkuje się na potęgę. Czy świąteczne prezenty dopłyną na czas? 
  Wed, 20 Sep 2023 - 0h
 • 2232 - Ukraina pozywa Polskę, Węgry i Słowację do WTO 
  Tue, 19 Sep 2023 - 0h
Pokaż więcej odcinków

Więcej polskich podcastów z gatunku: wiadomości i polityka

Więcej międzynarodowych podcastów z gatunku wiadomości i polityka

Inne podcasty z Tok FM

Wybierz gatunek podcastu