Wiadomosci Dnia w Radio RAMPA

Wiadomosci Dnia w Radio RAMPA

Radio RAMPA

RAMPA (Alexa flash briefing)

Wiadomości Dnia w Radio RAMPA

Kategorie: Komedia

Słuchaj najnowszego odcinka:

Wiadomości Dnia w Radio RAMPA słuchać możesz we wszystkich serwisach streamingowych oraz w aplikacji Alexa, dodając kanał Radio RAMPA. 

POLONIA - Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki odbył rozmowę telefoniczną z Konsulem Ukrainy w NYC – Oleksii Holubov. Jak powiedział w rozmowie z Radio RAMPA Konsul Kubicki, zapewnił Konsula Ukrainy o pełnej solidarności, a także zadeklarował gotowość wsparcia – tutaj na miejscu – ze strony Konsulatu RP w NYC, jak i społeczności polonijnej. W akcie solidarności, na Konsulacie Generalnym RP przy Madison Ave., zawieszona została ukraińska flaga.

METROPOLIA NOWOJORSKA - w dniu inwazji Rosji na Ukrainę, przez Nowy Jork przeszły tłumne demonstracje przeciwników decyzji Wladimira Putina. W mieście Nowy Jork mieszka ponad 150 tysięcy Ukraińców – to największa społeczność ukraińska w USA. W demonstracjach udział wzięło tysiące ludzi – wielu z nich to Ukraińcy, których rodzina jest wciąż na Ukrainie. Gromadzili się m.in. przy Stałym Przedstawicielstwie Rosji przy ONZ, ale również na Times Square. / Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul ostrzegła przed cyberatakami ze strony Rosji, które wymierzone mogą zostać w Nowy Jork. Przyznała, że stan jest w gotowości aby takie ataki odprzeć.

USA - odpowiedzią Stanów Zjednoczonych na inwazję Rosji na Ukrainę jest nałożenie ostrych sankcji o charakterze ekonomicznym. USA wprowadziły także nowe ograniczenia w eksporcie do Rosji. Sankcje – jak mówił w czwartek amerykański prezydent – obejmą rosyjskie banki: “”Dzisiejszymi działaniami poddaliśmy sankcjom rosyjskie banki, które razem posiadają około biliona dolarów aktywów. Odcięliśmy od amerykańskiego systemu finansowego największy rosyjski bank – bank, który posiada ponad jedną trzecią rosyjskich aktywów. Wprowadzamy dziś też blokowanie większej liczby dużych banków, co oznacza, że wszystkie aktywa, które mają w Ameryce, zostaną zamrożone. Dotyczy to VTB – drugiego co do wielkości banku w Rosji, który ma aktywa o wartości 250 miliardów dolarów”. /W następstwie inwazji, Amerykanie mogą spodziewać się podwyżki cen paliwa - władze amerykańskie zapowiadają, że uruchomione zostaną rezerwy paliwa, aby nieco załagodzić sytuację. 

ŚWIAT - Rosyjskie czołgi są już w Kijowie. Armia wjechała do dystryktu Obołon na północy ukraińskiej stolicy. Według świadków, toczą się tam teraz walki, a Rosjanie strzelają do cywilnych budynków. Rosjanie ponownie ostrzeliwują natomiast rakietami miasto Charków na wschodzie kraju. To tam toczą się obecnie najcięższe walki. Ukraińska armia twierdzi też, że do nalotów na Kijów Rosjanie używają lotniska w białoruskim Homlu. Już wcześniej informowano, że rosyjska armia weszła na Ukrainę także od strony Białorusi, która wspomaga Moskwę w napaści na Ukrainę. / Dzisiaj odbędzie się nadzwyczajny szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego. Ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że gotowy jest tekst rezolucji potępiającej rosyjską agresję na Ukrainie. Dokument będzie dziś głosowany na Radzie Bezpieczeństwa. Profesor Szczerski wskazywał, że ze względu na weto Rosji rezolucja będzie musiała być przyjęta przez zgromadzenie ogólne ONZ. 

POLSKA - Minionej doby na granicy z Ukrainą funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili ponad 38 tysięcy podróżnych. Do Polski wjechało 29 tysięcy osób, a wyjechało z naszego kraju ponad 9 tysięcy osób.
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk powiedział, że na wszystkich przejściach granicznych z Ukrainą obserwowany jest zwiększający się napór ze strony mieszkańców. W rozmowie z dziennikarzami w Sejmie dodał, że kolejki ciągną się powyżej 5-6 kilometrów. Michał Dworczyk mówi, że jest to spowodowane problemami z systemami granicznymi po stronie ukraińskiej.

CIEKAWOSTKA DNIA - pracownicy NYPD stanęli na przeciwko pracowników FDNY w tzw. CrossFit Occupational Games, czyli zawodach w CrossFit, w których konkurowali ze sobą, podejmując nie tylko wyzwanie sportowe,...

Poprzedni odcinek

 • 185 - Wiadomosci Dnia 2-25-22 
  Fri, 25 Feb 2022
 • 184 - Wiadomosci Dnia 2-24-22 
  Thu, 24 Feb 2022
 • 183 - Wiadomosci Dnia 2-23-22 
  Wed, 23 Feb 2022
 • 182 - Wiadomosci Dnia 2-22-22 
  Tue, 22 Feb 2022
 • 181 - Wiadomosci Dnia 2-10-21 
  Wed, 10 Feb 2021
Pokaż więcej odcinków

Więcej polskich podcastów z gatunku: komedia

Więcej międzynarodowych podcastów z gatunku komedia

Wybierz gatunek podcastu