Opowiadania przyrodnicze dla dzieci, które ciągle pytają "dlaczego?" Bliżej Lasu

Opowiadania przyrodnicze dla dzieci, które ciągle pytają "dlaczego?" Bliżej Lasu

Daniel Mróz - BlizejLasu.pl

Dlaczego drzewa rosną tak wysoko? Czy dzięcioła boli głowa? Czy drzewa potrafią mówić? Czy są w Polsce ptaki zombie? Znajdź odpowiedzi na te i wiele innych pytań, wraz ze swoimi dziećmi. Każdy odcinek zawiera potwierdzoną naukowo wiedzę opowiedzianą w fenomenalny i prosty sposób wzbogaconą o podkład muzyczny i odgłosy zwierząt żyjących w Polsce. Każdy odcinek zawiera również prosty eksperymentem do wykonania samodzielnie w domu lub lesie. Blizejlasu.pl zaprasza!

Kategorie: Dzieci i Rodzina

Słuchaj najnowszego odcinka:

Dziś zabieram Was na niezwykłą przygodę na łąki i bagna, gdzie razem odkryjemy tajemnice jednych z najbardziej skrytych ptaków w Polsce.

Dla niecierpliwych: 00:00 Wprowadzenie i zagadka o kosie 01:40 Wizyta na bagnach 02:05 Wyobraźcie sobie 03:35 Jak obserwować żurawie 04:50 Posłuchajmy głosu żurawi 07:20 Ciekawostki i żurawiach 08:00 Kalngor żurawi i legendy o żurawiach 🍃 Co nas czeka w tym odcinku: 1. Wizyta na bagnach i moczenie nóg w zimnej wodzie. 2. Spotkanie z żurawiem: Dowiemy się, jak rozpoznać żurawia po jego charakterystycznym wyglądzie i krzyku. 3. Obserwacje przyrody: Poznamy notes obserwatora przyrody i zobaczymy jakie on może mieć znaczenie dla zrozumienia natury. 4. Ciekawostki o żurawiach: Poznamy trzy fascynujące fakty o tych wyjątkowych ptakach. 5. Legendy i opowieści: Dowiemy się, dlaczego żurawie mają długie nogi i szyje, oraz dlaczego były uważana za najbardziej czujnych strażników. 6. Zachęcimy do własnych obserwacji: Zainspirujemy Cię do własnych przyrodniczych wypraw! 🎧 Posłuchaj wyjątkowego wołania żurawi: W tym odcinku usłyszycie prawdziwe odgłosy żurawi, który przypomina dźwięk klaksonu. Dołączcie do naszej podróży pełnej przygód i poczujcie bliskość z naturą. Pamiętajcie, że jesteście fenomenalni, fantastyczni i fajni interesując się przyrodą wokół Was! 👍 Subskrybujcie BliżejLasu.pl: Nie zapomnijcie subskrybować naszego kanału, aby nie przegapić kolejnych odcinków i słuchania głosu natury razem z nami! #BlizejLasu #Przyroda #Ptaki #Żurawie #natural Zapraszamy do odwiedzenia: https://blizejlasu.pl - gdzie możecie posłuchać naukowego podcastu dla najmłodszych (i nie tylko ;)) którzy ciągle pytają dlaczego? --- Zachęcam Was do przekazania przyrodniczej pasji i wiedzy dalej, udostępniając ten film i komentując swoje przyrodnicze obserwacje. Razem tworzymy społeczność miłośników natury!

Poprzedni odcinek

 • 33 - Opowieść o żurawiach - Posłuchajcie Głosu Natury z BlizejLasu.pl 
  Sun, 18 Feb 2024
 • 32 - Opowieść o kosie - Posłuchajcie Głosu Natury z BlizejLasu.pl 
  Mon, 25 Dec 2023
 • 31 - [28] Czy kleszcze naprawdę są takie straszne? [Blizejlasu.pl] 
  Sat, 15 Apr 2023
 • 30 - [27] Czy sowy są naprawdę mądre? [Blizejlasu.pl] 
  Wed, 29 Mar 2023
 • 29 - [26] Dlaczego jarzębina robi się czerwona? [Blizejlasu.pl] 
  Thu, 02 Mar 2023
Pokaż więcej odcinków

Więcej polskich podcastów z gatunku: dzieci i rodzina

Więcej międzynarodowych podcastów z gatunku dzieci i rodzina

Wybierz gatunek podcastu