Podcast o psychologii

Podcast o psychologii

Edyta Zając

Podcast o psychologii to cotygodniowe rozmowy o rozwoju osobistym i dbaniu o swoją odporność psychiczną. Edyta Zając, psycholog, trenerka i autorka warsztatów psychologicznych oraz kursów online, szuka odpowiedzi na ważne psychologiczne pytania. • Co zrobić, aby nie wpaść w sidła wypalenia życiowego? • Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne? • Jak stawiać na swój rozwój, ale nie pozwolić sobie na przeciążenie rozwojowe? W odcinkach podcastu znajdziesz informacje o tym, jak wyznaczać granice w relacjach, jak komunikować się lepiej z innymi ludźmi, jak poczuć się lepiej w roli mamy i co zrobić, gdy przeżywasz kryzys w życiu. Psychologia jest kopalnią inspiracji, wykorzystajmy ją jak najlepiej.

Kategorie: Edukacja

Słuchaj najnowszego odcinka:

Dołącz do grupy kobiet podczas kameralnych weekendów warsztatów psychologicznych.

 

Kilka słów wyciągniętych z tego odcinka:

 • Moim zdaniem odczuwanie poczucia winy po wyrażeniu agresji w sposób nieprzyjemny dla innych ludzi to jest zawsze informacja, że ta osoba odczuwająca wyrzuty sumienia ma przestrzeń do pracy i do zmiany. Problem pojawia się wtedy, kiedy próbujemy uzasadniać nasze krzyki, zachowaniem dziecka.
 • Brak cierpliwości jest informacją o Tobie. Nie o dziecku, nie o jednym, drugim, trzecim dziecku. Tylko o twoich nawykach, zachowaniach, sytuacji życiowej, która prawdopodobnie sprawiła, że jesteś na granicy wytrzymałości, być może w trybie przetrwania i napięcie jest za duże.
 • Prawdopodobnie w tych relacjach najbliższych, najbezpieczniejszych pozwalamy sobie na więcej, w nadziei, że ten nasz wybuch frustracji czy napięcia, zostanie przyjęty, przetrawiony i ta osoba będzie dalej naszą bezpieczną przystanią.

Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka Podcastu o psychologii.

Jeśli wiesz, że Twój znajomy mógłby skorzystać z tego nagrania, koniecznie prześlij mu link do tego odcinka. Zacznij też subskrybować mój podcast, dodaj ocenę i napisz w recenzji w Apple Podcasts, co sądzisz o kolejnych odcinkach. Twoja opinia ma dla mnie duże znaczenie. Dzięki Tobie mam szansę docierać do szerszego grona odbiorców i pokazywać różne kolory psychologii. Kliknij tutaj, dodaj pięć gwiazdek i wybierz opcję "napisz recenzję". Nie zapomnij też o tym, aby wysłać do mnie zrzut ekranu ze swoją recenzją - w podziękowaniu za poświęcony czas, wyślę do Ciebie e-book "Działaj".

Poprzedni odcinek

 • 266 - Brak cierpliwości do dzieci | Co powoduje, że krzyczysz, nie masz sił i masz dość? 
  Mon, 06 May 2024 - 0h
 • 265 - Toksyczna koleżanka w pracy? Jak wyznaczać granice w pracy i jak pogodzić się z tym, że czasem nasze dobre chęci nie zagwarantują dobrych relacji z innymi ludźmi? 
  Mon, 22 Apr 2024 - 0h
 • 264 - Czy możesz powiedzieć, że odgrywasz główną rolę w swoim życiu? Historia Twojego życia jest o Tobie. 
  Mon, 08 Apr 2024 - 0h
 • 263 - Twoje nawyki to najlepsza przepowiednia | Zdania, które mogą zmienić życie i pomóc w życiu zgodnym z priorytetami i wartościami 
  Mon, 18 Mar 2024 - 0h
 • 262 - Zawsze realizujesz jakiś cel. Również wtedy, gdy rządzą Tobą niezdrowe nawyki i wtedy, gdy podejmujesz decyzje sprzeczne ze swoimi wartościami i marzeniami. 
  Mon, 04 Mar 2024 - 0h
Pokaż więcej odcinków

Więcej polskich podcastów z gatunku: edukacja

Więcej międzynarodowych podcastów z gatunku edukacja

Wybierz gatunek podcastu