Uwaga Wodór!

Uwaga Wodór!

Paweł Trojanowski & Jakub Pikulski

Uwaga Wodór! To seria podcastów o transformacji energetycznej, dekarbonizacji i zrównoważonym rozwoju gospodarki, czyli trendach, które coraz mocniej zarysowują się w naszym otoczeniu – w których wodór postrzegany jest jako nośnik energii i zeroemisyjne paliwo przyszłości.

W kolejnych odcinkach cyklu, eksperci na co dzień współpracujący z Klastrem Technologii Wodorowych, wraz ze swoimi gośćmi, poruszą nie tylko tematykę wodoru, ale również szeroko pojętej zielonej energetyki.

Kategorie: Technologia

Słuchaj najnowszego odcinka:

W tym odcinku skupiamy się na tematyce budowania świadomości społecznej i pozytywnego odbioru transformacji energetycznej oraz kształceniu liderów wdrażających nowoczesne, proekologiczne zmiany w swoich organizacjach i środowiskach.
Naszym gościem jest Pani prof. Małgorzata Dobrowolska ze Szkoły Biznesu Politechniki Śląskiej, kierownik studiów MBA Transformacja Energetyczna i Cyfrowa
Omawiamy, jak prestiż pracy w sektorze zielonej gospodarki może wpłynąć na przekwalifikowanie pracowników zatrudnionych w branżach związanych z paliwami konwencjonalnymi. Przede wszystkim pracowników kopalń, dla których przemysł górniczy to nie tylko zawód, ale część tożsamości i śląskiej kultury. Dyskutujemy o potrzebie nowych zawodów związanych z technologiami wodorowymi i sposobach podnoszenia tzw. green skills. Rozmawiamy również o roli edukacji, formach kształcenia liderów transformacji oraz miejscach, takich jak studia MBA na Politechnice Śląskiej, gdzie można zdobyć nie tylko wiedzę z zarządzania i zielonych kompetencji, ale także nawiązać cenne kontakty oraz doświadczyć lokalnej otwartości i gościnności.

Poprzedni odcinek

 • 32 - #28: O budowaniu świadomości społecznej i pozytywnego odbioru transformacji energetycznej oraz kształceniu liderów zielonej transformacji. 
  Mon, 15 Jan 2024
 • 31 - #27: Wodorowo-gazowe kogeneracyjne silniki spalinowe multifuel kluczowym elementem transformacji energetycznej. 
  Tue, 02 Jan 2024
 • 30 - #26: Potencjał zielonego wodoru i biometanu w Ukrainie - rozmowa z Antonem Kononovem z KONAN Consulting 
  Thu, 21 Dec 2023
 • 29 - #25: Paliwa alternatywne: jak zmienią nasz transport? - rozmowa z Krzysztofem Wojtkowskim specjalistą od Future Fuels w firmie ZBM S.A. 
  Mon, 20 Nov 2023
 • 28 - #24: Co jako społeczeństwo wiemy o wodorze i jakie mamy oczekiwania? - rozmowa z dr Katarzyną Iwińską z Sieci Badawczej Łukasiewicz 
  Mon, 06 Nov 2023
Pokaż więcej odcinków

Więcej polskich podcastów z gatunku: technologia

Więcej międzynarodowych podcastów z gatunku technologia

Wybierz gatunek podcastu